IT SLUŽBY

Co nabízím

Mohu vám nabídnout podporu a servis pro váš hardware i software od základních každodenních problémů až po řešení havarijních situací. Mohu vám též doporučit i zkompletovat počítačovou sestavu dle vašich specifických požadavků. Nabízím pomoc s provozem a správou sítí a serverů i asistenci s provozem a údržbou internetových stránek, včetně poradenství a konzultací při výběru vhodných technologií pro dané potřeby. Mohu poskytnout pomoc, poradenské a konzultační služby v rámci nasazení a použití širokého spektra informačních technologií softwarových i hardwarových na mnoha úrovních, od domácích a herních počítačů až po pracovní stanice včetně jejich zabezpečení. Poradit a pomoci vám mohu i s mobilními technologiemi, zejména (ale nejen) na bázi operačního systému Android. Po celou svou kariéru si zakládám na schopnosti vyřešit a dovést do úspěšného konce i ty nejzapeklitější problémy.

Zkušenosti

Počítačová technika je mým velkým celoživotním koníčkem. Amatérsky jsem se počítačům začal věnovat v roce 1987, od roku 1994 se pak informačním technologiím věnuji i profesionálně. Za tuto dobu se mohu pochlubit skutečně velmi bohatými zkušenostmi v mnoha různých odvětvích IT světa. Pracoval jsem jako servisní technik od počítačů pro domácnosti a jednotlivce až po sítě a síťové technologie v rozsahu od jednotek až po mnoho desítek stanic. Poskytoval jsem přímou technickou podporu jednotlivým koncovým zákazníkům i velkým pracovním skupinám. Mám praktické a dlouholeté zkušenosti s provozem operačních systémů Windows, Linux i OS X, stejně jako s podporou pestré škály běžných i méně běžných programů a aplikací ve všech těchto systémech včetně grafických a multimediálních aplikací, a také s provozem a údržbou serverů na bázi systémů Windows i Linux, a to včetně správy řady dalších souvisejících serverových aplikací. Věnoval jsem se práci v oblasti počítačové bezpečnosti, zejména (ale nejen) zabezpečení počítačových sítí a návrhu bezpečnostních politik. Mám dlouholeté zkušenosti s provozem především menších webových prezentací a mailových serverů či služeb na různých platformách a v prostředí různých internetových hostingů včetně hostingu provozovaného na vlastním hardware klienta. Od jejich uvedení na trh se také velmi aktivně věnuji mobilním zařízením se systémem Android včetně práce s custom ROM a rootováním, ale rozhodně se neomezuji jen na něj.

Lokace

Osobní služby standardně poskytuji v Brně a přilehlém okolí, a to přímo u klienta. Další možností je samozřejmě také vzdálená pomoc prostřednictvím nástrojů vzdálené správy, které pro vás mohu nainstalovat a zprovoznit. Služby ve vzdálenějších lokacích, vyžadující osobní přítomnost, řeším individuálně dle předchozí dohody.

Ceny

Základní sazba pro běžné úkony:
500 Kč / hod
Ostatní služby:
dle individuální dohody

Kontakt

mail: it@mfiala.cz

Překlad, IT, fotografie a jiné